SÜRGÜ SİSTEMLERİ

Sürgü Sistem Aksesuarları

Sürgü kapı sistemleri sayesinde alışılagelmiş kapılar yerine farklı bir şekilde açılan kapılar ile farklı dekorasyonlar sağlanabilir. Ancak bu tarz bir kapı kullanmak isteyen kişiler mutlaka en doğru aksesuarları kullanmalıdır. Kapılar için kullanılan sürgü aksesuarları mutlaka bu amaç için üretilmiş ve dayanıklı ürünler olmalıdır. Bu ürünler genellikle set olarak satılır ve set olarak monte edilir. Kapıların boyutlarına ve hareket yönüne göre farklı şekilde üretilebilirler. Sürgü sistemleri şu parçalardan meydana gelir;

  1. Kapının sağa sola hareket etmesini sağlayacak olan ray
  2. Ray üzerinde kapının hareket etmesini sağlayacak olan tekerler
  3. Tekerlerin monte edileceği kelepçeler
  4. Kelepçelerin kapıya monte edilmesi için kullanılacak vidalar
  5. Kapının bir yerde durması ve raydan çıkmaması için kullanılacak olan bariyer

Sürgü Sistem Aksesuar Modelleri

Sürgü sistemleri ile kullanışlı ve aynı zamanda şık kapılara sahip olunabilir. Özellikle kapıların açılması için yeterli alan olmayan yerler için en ideal çözümler sürgü kapılardır. Bu kapıları kullanabilmek için ise mutlaka sürgü kapı sistemleri gerekir. Bu sistemler kapıların farklı şekilde hareket etmeleri ve aynı zamanda zorlanmadan istenen yöne gitmelerini sağlamak için özel olarak üretilirler. En çok kullanılan sürgü sistemleri şunlardır;

  • Cam sürgü kapak sistemi
  • İçten çalışır sürgü sistemi
  • Katlanır kapak sürgü sistemi
  • Frenli sürgü sistemi
  • Ayarlı sürgü sistemi

Sürgü Sistem Aksesuar Özellikleri

Sürgülü kapı sistemleri kullanılacağı zaman mutlaka kullanım amacına göre seçimler yapılmalıdır. Bu ürünler sahip oldukları özellikler ile kullanım kolaylığı sağlamalıdırlar. Sürgü sistemleri çok sağlam ve dayanıklı ürünlerden üretilirler. Çünkü kapıların tüm ağırlıklarını karşılamak zorunda kalırlar. Aynı zamanda kullanılan parçaların her biri kolaylıkla değişebilir ve kolay temin edilebilir. Paslanmaz malzemelerden üretildikleri için uzun ömürlü ürünlerdir. Sürgü kapı sistemleri fiyatları da genellikle sahip oldukları farklı özelliklere göre belirlenir.

Ayarlanabilir Sürgü Kapak Mekanizma Çeşitleri

Sürgü kapak sistemleri ile dolapların kapakları artık yaşam alanlarında yer kaplamadıkları gibi alan sıkıntısı olan yerlerde de çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedirler. Bu mekanizmalar özel bir sistem ile üretilirler ve kolayca monte edilebilirler. Bu mekanizmalar frenli, bariyerli, ayarlı veya içten çalışır sürgü sistemleri olarak farklı isimler ile anılabilirler. Her birinin çalışma mantıkları farklı olsa da aynı amaçla kullanılırlar. En büyük avantajları ise dar alanlarda yer alan dolapların kapaklarının çok daha kullanışlı ve pratik bir hale gelmesini sağlamalarıdır.

Sürgü Sistem Aksesuar Fiyatları

Sürgü sistem aksesuarları kullanıcılara birçok farklı avantaj sağladıkları için doğal olarak kullanım alanları da her geçen gün artmaktadır. Sadece dolap kapılarının değil aynı zamanda oda kapılarının da sürgülü sistemler ile kayan kapı haline getirilmesi mümkündür. Bu ürünlerin fiyatları çok farklı oranlarda olabilir. Bu farklılığın sebebi ise ebat, malzeme veya özellik gibi konularda farklılıklar olabilmesidir. Bu konu hakkında bilgi almak isteyen kişiler Çemobsan ile iletişime geçebilirler.

Sürgü Sistem Aksesuarları Nerelerde Kullanılır?

Sürgü sistem aksesuarlar dolaplarda veya oda kapılarında kullanılabilirler. Her türlü kapıya uygulanabilen bu sistemler yerden tasarruf edilmesini de sağlayabilirler. Sürgü kapak fren sistemleri sayesinde kapıların yerinden çıkması kesinlikle mümkün değildir. Bu sebeple güvenli sistemlerdir. Dolapların kapaklarının açılması için mutlaka belli bir alana ihtiyaç olması sebebi ile yer kısıtı olan kişiler için bu sistemler en doğru çözüm olmaktadır. Bu sebeple farklı alanlarda kullanmak için dolap sürgü sistemleri hakkında bilgi almak ve bu ürünleri temin etmek isteyen kişiler diledikleri zaman Çemobsan ile iletişime geçebilirler.

.